Abracon Corporation ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-66, ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
CAP CER 1000PF 250VAC Y5U SMD datasheet.pdf
CONTROLLER LOAD .10-40A 0-5VDC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2027TQ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf