Panasonic Electronic Components ERZ-E10A751CS
ERZ-E10A751CS picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10A751CS
Brief Description
VARISTOR 675V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10A751CS.pdf
Availability of ERZ-E10A751CS
QUANTITY
ERZ-E10A751CS Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10A751CS
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10A751CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package3,000
SeriesZNR®
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)675V
Varistor Voltage (Typ)750V
Varistor Voltage (Max)825V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts460VAC
Maximum DC Volts615VDC
Energy140J
Package / CaseDisc 12.50mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10A751CS
Related LinksERZ-E1, ERZ-E10A751CS Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10A751CS Details Description
Related parts for ERZ-E10A751CS
TRST CLIP BNC MALE 2 MICROGRABBE datasheet.pdf
COPPER LUG 1/2" HOLE 1/0 AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
IC RFID UID 1KB TYPEB MEM KEYFOB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf