Abracon Corporation ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 25MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPA-25.0, ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-25.000MHZ-LJ-E-T3
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 2A TO277A datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 343A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf