Abracon Corporation ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPD-100.0, ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPD-100.000MHZ-EJ-E-T3
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC WEBSERVER 50MHZ 100LQFP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT-223 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC SO 250.0000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf