Abracon Corporation ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPD-16.0, ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-16.000MHZ-LJ-E-T
CONN TERM BLOCK FEED THRU 5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH TO-270-2 GW datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 672BGA datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf