Abracon Corporation ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPD-18-27, ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-27.000MHZ-EJ-E-T
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
LED LUXEON S SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf