Abracon Corporation ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPD-18-50., ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9755 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TLV320AIC23/DAC23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf