Abracon Corporation ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPD-50.0, ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-50.000MHZ-LJ-E-T
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
USB A-PIGTAIL SUB-CH .81M datasheet.pdf
SOLDER IRON TIP 1MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 252 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf