Abracon Corporation ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
INDUCTOR EMI COMMON MODE 3mH 15% datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC QUAD DATA SELECT/MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 37A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf