Vishay/Vitramon VJ0805D120JLPAC
VJ0805D120JLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120JLPAC
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120JLPAC.pdf
Availability of VJ0805D120JLPAC
QUANTITY
VJ0805D120JLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120JLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120JLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120JLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120JLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120JLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D120JLPAC
CONN RING TONG 22AWG #3/8 TIN datasheet.pdf
QKE HDR 2X30 datasheet.pdf
CONN DUST COVER 21POS .156 datasheet.pdf
CONN PLUG CPC HSING 17-3 REV datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 720MA 458.8 MOHM datasheet.pdf