Abracon Corporation ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-18-24., ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
TERM FORK INSUL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 37POS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONN HAN HOUSING W/ METAL COVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf