Abracon Corporation ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-24.0, ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-24.000MHZ-EJ-E-T3
DIODE MODULE 100V 240A HALF-PAK datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS 4CH 64VQFN datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 33K OHM 14SIP datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
1016 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf