Abracon Corporation ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-27.0, ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
IC 12-BIT 40MHZ A/D CONV 28-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 3A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM C 5V datasheet.pdf