Abracon Corporation ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-50.0, ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T
JUMPER-H1506TR/A3048N/H1504TR 2" datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 26POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf