Abracon Corporation ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPE-50.0, ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-50.000MHZ-LJ-E-T
TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP XT DISC S XCS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 510MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 51C S 72" WHT NI datasheet.pdf