Abracon Corporation ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-16, ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 12POS datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf