Abracon Corporation ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-50, ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY SSR 120VAC 2A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16SOIC datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG178B 30AWG 100' datasheet.pdf
ASSY MINIPAK HDL 25S10PRAPLUGS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 12V 65W datasheet.pdf