Abracon Corporation ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
RES 200K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 1.5A TSMT6 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf