Abracon Corporation ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPV-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
MOUNT DEVICE DNP FIBER OPTIC datasheet.pdf
IC PHONE TONE RINGER 2KHZ 8-DIP datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 8VC SOT23 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.3V SSOT-2 datasheet.pdf