Abracon Corporation ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPV-27.0, ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG GRAY 500' datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf