Abracon Corporation ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-20., ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-20.000MHZ-I25-T
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 30MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS TIN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf