Abracon Corporation ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-40., ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-40.000MHZ-I25-T
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
SNAP RING 5555-18 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A 12MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
PAC-SLC5-SD15-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf