Abracon Corporation ASTX-H11-44.000MHZ-T
ASTX-H11-44.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-44.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 44.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-44.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-44.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-44.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-44.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-44.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-44.000MHZ-T
Related LinksASTX-H11-4, ASTX-H11-44.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-44.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-44.000MHZ-T
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IP CORE ETH PCS 10GBE ORLI10G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 383K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
34+34 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SOD128 datasheet.pdf
RHEOSTAT REPAIR KIT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 480W datasheet.pdf