Abracon Corporation ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-B-10, ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-10.000MHZ-I25-T
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CGRID SR VT PN 675290MM AUG 8CKT datasheet.pdf
LED ARRAY 1000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
SH-8ESC58A8LB3S datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf