Abracon Corporation ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-B-20, ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-20.000MHZ-I25-T
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.5V 10MLF datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 74.1 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf