Abracon Corporation ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
ASTX-H11-B-24.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-24.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-24.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
Related LinksASTX-H11-B-, ASTX-H11-B-24.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-24.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-24.000MHZ-T
MOSFET P-CH 30V 3.3A CHIPFET datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG IDC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.07A 132 MOHM datasheet.pdf
RES 5.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
4,7UF 400V 10X16 datasheet.pdf