Abracon Corporation ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 16.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H12.pdfASTX-H12.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H12-16., ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-16.000MHZ-I25-T
DIODE GEN PURP 250V 200MA DO35 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 2A TO-220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 10V 1206 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
26500 24C 24#20 PIN RECP datasheet.pdf
M5 4 POS FEMALE STRT-BLNT 1MTR datasheet.pdf