Abracon Corporation ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H12-B-19, ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-B-19.200MHZ-I25-T
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ 12DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
LIMIT SWITCH 1NC 1NO SPDT 120V datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
D SUB SIDE ENTRY METAL HOOD 50 P datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.7V 4-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 9POS CBL MNT datasheet.pdf