Abracon Corporation ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
ASTX-H12-B-40.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-B-40.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H12-B-40.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
Related LinksASTX-H12-B-, ASTX-H12-B-40.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-B-40.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-B-40.000MHZ-T
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 200W TO-247 datasheet.pdf