Abracon Corporation ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
ASTX-H12-B-44.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 44.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-B-44.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H12-B-44.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
Related LinksASTX-H12-B-, ASTX-H12-B-44.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-B-44.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-B-44.000MHZ-T
MOSFET N-CH 150V 41A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH 8SMD datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 5% RADIAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 5"XNH A VFN datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 14CKT datasheet.pdf