Abracon Corporation ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T.pdf
Availability of ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
QUANTITY
ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
Internal Part NumberEIS-ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesASTXR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
Related LinksASTXR-12-26.0, ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T Details Description
Related parts for ASTXR-12-26.000MHZ-512545-T
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
LAMP NEON RED 12V PNL MNT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.375" DIA CLR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
LJT 4C 4#8(COAX) SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 16V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf