Abracon Corporation ASTXR-12-26.000MHZ-512545
ASTXR-12-26.000MHZ-512545 picture photo
Mfg. Part Number
ASTXR-12-26.000MHZ-512545
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASTXR-12-26.000MHZ-512545.pdf
Availability of ASTXR-12-26.000MHZ-512545
QUANTITY
ASTXR-12-26.000MHZ-512545 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTXR-12-26.000MHZ-512545
Internal Part NumberEIS-ASTXR-12-26.000MHZ-512545
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTXR
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTXR-12-26.000MHZ-512545
Related LinksASTXR-12-26., ASTXR-12-26.000MHZ-512545 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTXR-12-26.000MHZ-512545 Details Description
Related parts for ASTXR-12-26.000MHZ-512545
BGTIK HDR STR SR.100 GP- datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 178 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 14.4VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CB BTS MARK 59 8 ASY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf