Abracon Corporation ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
ASV2-10.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-10.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-10.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-10.00, ASV2-10.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-10.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-10.000MHZ-C-L1-T
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 6V datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC16B/AE16G/APK16B datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 420NH SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 1.5V 5TSOP datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL datasheet.pdf