Abracon Corporation ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
ASV2-18.432MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-18.432MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-18.432MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-18.43, ASV2-18.432MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-18.432MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-18.432MHZ-C-L1-T
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 5V OUT SIP8 datasheet.pdf
CONN HEADR .049" 16POS SMT TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 190PO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE 400A 660V AC C.S.A. INDR'L datasheet.pdf