Abracon Corporation ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
ASV2-33.333MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-33.333MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-33.333MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-33.33, ASV2-33.333MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-33.333MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-33.333MHZ-C-L1-T
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 6 DUAL POS 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DHVQFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO220AA datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 32POS DUAL PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf