Abracon Corporation ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
ASV2-48.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-48.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-48.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-48.00, ASV2-48.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-48.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-48.000MHZ-C-L1-T
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TWIN JACK 3COND R/A WHITE datasheet.pdf
SENSOR MONOCRYSTALLINE MODULE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TRANS NPN VHF-UHF 70A 10V SSFP datasheet.pdf
RES 33.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20.64V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf