Abracon Corporation ASVMB-125.000MHZ-LY-T
ASVMB-125.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-125.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-125.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-125.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-125.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-125.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-125.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-125.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-125., ASVMB-125.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-125.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-125.000MHZ-LY-T
FEET RUBBER .31" X .09" CLR 1=24 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 16-20AWG BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 15.5A 5.5 MOHM datasheet.pdf
DSUB 3WK3 F SOD G KEYED INS datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf