Abracon Corporation ASVMB-18.432MHZ-LY-T
ASVMB-18.432MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-18.432MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-18.432MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-18.432MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-18.432MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-18.432MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-18.432MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-18.432MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-18.4, ASVMB-18.432MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-18.432MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-18.432MHZ-LY-T
RESISTOR KIT 0.47-56 2W 255PCS datasheet.pdf
IC CHARGER BATTERY LI-ION 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A TO263AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.45A 26 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/2W 2010 datasheet.pdf