Amphenol Industrial GTC08F28-22P-027
GTC08F28-22P-027 picture photo
Mfg. Part Number
GTC08F28-22P-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 6C 3#4 3#16 PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
GTC08F28-22P-027.pdf
Availability of GTC08F28-22P-027
QUANTITY
GTC08F28-22P-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08F28-22P-027
Internal Part NumberEIS-GTC08F28-22P-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08F28-22P-027
Related LinksGTC08F28, GTC08F28-22P-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08F28-22P-027 Details Description
Related parts for GTC08F28-22P-027
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
IC ADC AUDIO STER 24BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 15' NM UHFM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf