Abracon Corporation ASVMB-27.000MHZ-XY-T
ASVMB-27.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-27.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-27.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASVMB-27.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASVMB-27.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-27.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-27.000MHZ-XY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-27.000MHZ-XY-T
Related LinksASVMB-27.0, ASVMB-27.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-27.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASVMB-27.000MHZ-XY-T
IC D/A CONV 12BIT R-R PAR 24SSOP datasheet.pdf
RES 0.08 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
THYRISTOR INV 400A 600V TO-200AB datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CREE XLAMP CXA3050 23MM WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf