Abracon Corporation ASVMB-30.000MHZ-LY-T
ASVMB-30.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-30.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-30.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-30.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-30.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-30.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-30.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-30.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-30.0, ASVMB-30.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-30.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-30.000MHZ-LY-T
IC DAC 16BIT SERIAL IN 16SSOP datasheet.pdf
MARKER WIRE PURPLE 8' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
1-AXIS ACCELEROMETER datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf