Xilinx XC2C256-6VQG100I
XC2C256-6VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC2C256-6VQG100I
Brief Description
IC CPLD 256MC 5.7NS 132BGA
Datasheet Download
XC2C256-6VQG100I.pdf
Availability of XC2C256-6VQG100I
QUANTITY
XC2C256-6VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2C256-6VQG100I
Internal Part NumberEIS-XC2C256-6VQG100I
Delivery TimeIn stock, ship XC2C256-6VQG100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCoolRunner-II CPLD Family
SeriesXC2C256-
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2C256-6VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2C256-6VQG100I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryCoolRunner-II CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type CoolRunner-II CPLD
Related LinksXC2C256-, XC2C256-6VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2C256-6VQG100I Details Description
Related parts for XC2C256-6VQG100I
WASHER SHOULDER #2 NYLON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 10% 1.3KVDC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A TO263-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 14POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf