Abracon Corporation ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-106., ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-106.250MHZ-LY-T3
CAP FILM 0.27UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 59A TO-3P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 4.5A PW-MOLD datasheet.pdf
FIXED IND 119.7NH 400MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
10000UF 100V 50X80MM 85C 10000H datasheet.pdf