Abracon Corporation ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-133., ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-133.333MHZ-LY-T3
FUSE GLASS 30A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf