Abracon Corporation ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-18.4, ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-18.432MHZ-LY-T3
FIXED IND 150NH 280MA 920 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES MO 1W 24 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER LDMOST datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 24POS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf