Abracon Corporation ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-24.5, ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-24.576MHZ-LY-T3
RES SMD 51 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56SSOP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 6A datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 194MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf