Abracon Corporation ASVMPC-25.000MHZ-L
ASVMPC-25.000MHZ-L picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-25.000MHZ-L
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-25.000MHZ-L.pdf
Availability of ASVMPC-25.000MHZ-L
QUANTITY
ASVMPC-25.000MHZ-L Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-25.000MHZ-L
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-25.000MHZ-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-25.000MHZ-L
Related LinksASVMPC-25, ASVMPC-25.000MHZ-L Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-25.000MHZ-L Details Description
Related parts for ASVMPC-25.000MHZ-L
HANDLE NICKEL MOUNTING CNTR 3.7" datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ENABLE 20PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 14BIT DDR 48TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 12V 2.5A 30W PCB datasheet.pdf
PANEL ALUM 9.72X5.79X0.06" datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf