Abracon Corporation ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
ASVMPC-25.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-25.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPC-25.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
Related LinksASVMPC-25., ASVMPC-25.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-25.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPC-25.000MHZ-LR-T
IC MPU SAC 10MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.81MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/08/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf