Abracon Corporation ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Related LinksASVMPC-30., ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
RES SMD 340K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TOOL DIESET LIGHTCRIMP PLUS datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MARKER CARD WHITE 7.5MM datasheet.pdf
RES 14K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf