Abracon Corporation ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-33.3, ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-33.333MHZ-LY-T3
TRANS PNP 40V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A Automotive, Lighting 8-WSON (3x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 715K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 5M 22 AWG datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf